چاپ و نشر جهانی کتابهای علمی به زبان فارسی، انگلیسی و..

معرفی و انتشار کتب علمی حاصل از پایان نامه، پژوهش و تحقیقات دانشگاهی ایران در خارج از کشور

انجمن علمی چاپ ایران به همت تنی چند از استادان و دانش‌آموختگان صنعت چاپ کشور در کمیسیون انجمن‌های علمی وزارت علوم،‌ تحقیقات و فناوری به زودی راه‌اندازی می‌شود. این انجمن با اهداف مختلف علمی، آموزشی و پژوهشی فعالیت خواهد کرد.

محمد بیطرفان، بنیانگذار انجمن علمی چاپ ایران با اعلام این خبر به خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا)، گفت: متاسفانه پس از دو قرن از ورود اولین دستگاه چاپ سنگی و یک قرن از ورود دستگاه چاپ سربی به کشور، هیچ انجمن علمی‌ در کشور برای پیگیری کارهای چاپی تاسیس نشده است.

وی ادامه داد: راه‌اندازی تشکل و مجموعه‌ای که تمام امور علمی، پژوهشی صنعت چاپ کشور را دنبال کند، یکی از کلید‌ی‌ترین قطعات پازل این صنعت است که پیش از این هیچ تفکری برای شکل‌گیری آن وجود نداشت.

بیطرفان با بیان این‌که شکل‌گیری این انجمن در سال‌های مختلف از نگاه دست‌اندرکاران مغفول مانده است، اظهار کرد: این انجمن در تلاش است به عنوان یکی از بازوهای علمی، پژوهشی، تحقیقاتی، مشاوره‌ای و علمی خانواده صنعت چاپ فعالیت کند و این صنعت را به جایگاه اصلی خود برساند.

وی تصریح کرد: انجمن علمی چاپ ایران پل ارتباطی بین محققان، پژوهشگران، دانشگاهیان و مجموعه‌های دست‌اندرکار صنعت چاپ ایجاد می‌کند تا مشکلات موجود در این حوزه برطرف شود.

مدیر چاپخانه بیطرفان با اشاره به فعالیت دفتر ارتباط با صنعت در دانشگاه‌های چاپ سراسر کشور، یادآور شد: انجمن در ارتباط با این دفاتر، نتیجه تحقیقات و امور پژوهشی دانشجویان صنعت چاپ را به بدنه صنف منتقل می‌کند تا ارتباط خوب و مستحکمی بین بدنه تحصیلکرده و دانش‌آموخته برقرار شود.

وی در بخش دیگر سخنان خود با اشاره به مشکلات کنونی صنعت چاپ، یادآور شد: این انجمن با برنامه‌ریزی مدون و منظمی، مطالبات و مشکلات صنعت چاپ را با پشتوانه علمی، پژوهشی و آکادمیک به دولت و مجلس منتقل می‌کند.

بیطرفان با بیان این‌که یکی از مشکلاتی که موجب شده است خواسته‌ها و مشکلات صنعت چاپ به سرانجام نرسد، نبود پشتوانه علمی است، افزود: امیدواریم با تکمیل این پازل بتوانیم مطالبات این صنعت را با پشتوانه‌ای قوی به دولت و مجلس ارایه کنیم.

وی همچنین درباره اولویت کارهای این انجمن،‌ توضیح داد: انجمن در تلاش است تمام امور علمی، پژوهشی، تحقیقاتی و آموزشی صنعت چاپ را نیازسنجی و طرح و ایده‌های جدید را به این صنعت ارایه کند.

بنیانگذار انجمن علمی چاپ ایران، با اشاره به فعالیت تشکل‌های صنفی مختلف در این صنعت، اظهار کرد: اکنون اتحادیه‌ها و انجمن‌های مختلفی در حوزه صنعت چاپ فعالیت می‌کنند و انجمن امیدوار است در تعامل با این تشکل‌ها، پیوند محکم و ناگسستنی به وجود آورد.

به گفته بیطرفان، این انجمن با حضور جمعی از استادان و مدرسان دانشگاهی حوزه‌های مرتبط با صنعت چاپ تاسیس شده است تا علاوه بر شناسایی و آسیب‌شناسی مشکلات موجود در این حوزه، زمینه رشد و ارتقای آن را فراهم سازد.

وی با بیان این‌که ارتباط دست‌اندرکان صنعت چاپ اغلب محدود به فعالان این حوزه است، گفت: رشته‌ها و گرایش‌های مختلفی در صنایع دیگر وجود دارد که می‌توانند به رشد و ارتقای چاپ کمک کنند، استادان و محققان سایر رشته‌های مرتبط مانند شیمی، مکانیک، الکترونیک،‌ گرافیک و… نیز می‌توانند به پویاتر شدن فعالیت‌های این صنعت کمک کنند.

وی خاطرنشان کرد: تزریق اطلاعات و دانش محققان رشته‌های مختلف در صنعت چاپ به قوی و پویاتر شدن برنامه‌ها و تصمیم‌گیری‌های این حوزه کمک می‌کند.

انجمن علمی چاپ ایران به ابتکار ۱۲ نفر از دانشجویان، پژوهشگران و متخصصان رشته‌های مختلف و مرتبط با صنعت چاپ تا پایان سال ۱۳۹۰ راه‌اندازی می‌شود.

 منبع: خبرگزاری کتاب ایران (لینک: www.ibna.ir/vdcdjk0fnyt0xf6.2a2y.html)

لطفا جهت دریافت مشاوره در مورد نشر جهانی با شماره تلفن 88482109-021 و برای نشر داخلی با شماره تلفن ۰۹۲۰۶۳۴۷۶۶۲ تماس گرفته و یا پرسش خود را برای ما به ایمیل [email protected] ketabelmi.com ارسال بفرمایید تا در اسرع وقت به شما پاسخ داده شود.


خدمات تخصصی کتاب علمی

the_title()

چاپ مجدد و توزیع جهانی کتاب

با کمک خدمات ما، کتاب علمی و دانشگاهی شما به ...

the_title()

ثبت کپی رایت تخصصی کتب و مقا

جهت ثبت رسمی کپی رایت کتاب، مقاله و یا دیگر ...

the_title()

خدمات ترجمه کتب علمی و متون

با کمک خدمات ترجمه متون علمی ما، شما می توانید ...

the_title()

خرید کتب علمی از فروشگاه ها

با توجه به تجربه و روابط کتاب علمی امکان سفارش ...

the_title()

چاپ کتاب علمی از پایان نامه

پایان نامه تحصیلی، شاید نخستین گزارش تحقیق جدی علمی محققان ...