چاپ و نشر جهانی کتابهای علمی به زبان فارسی، انگلیسی و..

معرفی و انتشار کتب علمی حاصل از پایان نامه، پژوهش و تحقیقات دانشگاهی ایران در خارج از کشور

به گزارش خبرنگار اقتصادی باشگاه خبرنگاران ،نسرین سلطانخواه در همایش تحقق بخشی به شعار سال ٩١ در راستای استاندارد سازی گفت: محصولات دانش بنیان برای حضور پرقدرت تر در بازارهای خارجی نیازمند نشان و برندهای ملی هستند که این امر با تدوین استانداردهای لازم برای این محصولات ممکن می شود.

وی افزود: یکی از تکالیفی که در قانون برنامه پنجم به آن تاکید شده است موضوع صادارت محصولات دانش بنیان است که برای تحقق این امر باید محصولات دانش بنیان کشور دارای استاندارد باشند.

معاون علم و فناوری ریاست جمهوری تصریح کرد: میزان صادرات کالاهای دانش بنیان در سال ۸۹، ۶۱۹ میلیون دلار بود که این میزان در سال ۹۰ به ۸۴۰ میلیون دلار رسید و امسال باید به یک میلیارد و ۲۰۰ میلیون دلار برسد.

سلطانخواه اظهار داشت: تحقق این هدف به تدوین استانداردها از جانب سازمان استاندارد نیاز دارد چراکه این امر موجب ارتقای کیفیت این نوع محصولات می شود.

وی تصریح کرد: در طرح تحول اقتصادی باید یک جهش از اقتصاد موجود به سمت اقتصاد رقابتی دانش بنیان ایجاد شود زیرا دنیا به سمت اقتصاد رقابتی درحال حرکت است.

معاون علمی و فناوری ریاست جمهوری افزود: با توجه به نو بودن کالاهای دانش بنیان در کشور و نبود استاندارد برای این کالاها برخی ها با استفاده از اسم علم و فناوری کالاهایی بدون پشتوانه علمی به جامعه عرضه می کنند که برای جلوگیری از این امر باید تدوین استاندارد صورت گیرد.

سلطانخواه با بیان اینکه امروز هدف ، ثروت زایی از طریق تولید دانش است، گفت: در کشور تغییر نگرش در حوزه علم و فناوری ایجاد شده که سردمدار این تغییر نگرش مقام معظم رهبری هستند که در بیانات خود علم و فناوری را موجب اقتدار، ثروت زایی و قدرت کشور اعلام می کنند.

وی تاکید کرد: این تغییر نگرش موجب شده تا به حوزه علم و فناوری تک لایه ای نگاه نشود این درحالی است که راه اندازی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری نیز براساس تغییر نگرش در حوزه علم و فناوری راه اندازی شود.

معاون علمی و فناوری ریاست جمهوری گفت: این معاونت در راستای ۱۱ فناوری اولویت دار نقشه جامع علمی کشور ۱۱ ستاد فناوری شکل داده است که این ستادها چرخه علم تا نوآوری را در کشور تکمیل می کنند.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان (لینک خبر:

www.yjc.ir/fa/news/3999455/ تدوین-استاندارد-محصولات-دانش-بنیان-لازمه-حضور-در-بازارهای-جهانی

)

لطفا جهت دریافت مشاوره در مورد نشر جهانی با شماره تلفن 88482109-021 و برای نشر داخلی با شماره تلفن ۰۹۲۰۶۳۴۷۶۶۲ تماس گرفته و یا پرسش خود را برای ما به ایمیل [email protected] ketabelmi.com ارسال بفرمایید تا در اسرع وقت به شما پاسخ داده شود.


خدمات تخصصی کتاب علمی

the_title()

خدمات ترجمه کتب علمی و متون

با کمک خدمات ترجمه متون علمی ما، شما می توانید ...

the_title()

خرید کتب علمی از فروشگاه ها

با توجه به تجربه و روابط کتاب علمی امکان سفارش ...

the_title()

چاپ کتاب علمی از پایان نامه

پایان نامه تحصیلی، شاید نخستین گزارش تحقیق جدی علمی محققان ...

the_title()

چاپ مجدد و توزیع جهانی کتاب

با کمک خدمات ما، کتاب علمی و دانشگاهی شما به ...

the_title()

ثبت کپی رایت تخصصی کتب و مقا

جهت ثبت رسمی کپی رایت کتاب، مقاله و یا دیگر ...