چاپ و نشر جهانی کتابهای علمی به زبان فارسی، انگلیسی و..

معرفی و انتشار کتب علمی حاصل از پایان نامه، پژوهش و تحقیقات دانشگاهی ایران در خارج از کشور

حمید‌رضا مولایی در گفت‌وگو با خبرگزاری کتاب ایران(ایبنا)، اظهار کرد: وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با واگذاری صدور مجوز کتاب‌های تخصصی و علمی به دانشگاه‌ استان‌ها، مانند دانشگاه سمنان می‌تواند روند تولید کتاب‌های تخصصی، در انتشارات دانشگاهی را با افزایش چشمگیر روبه‌رو کند.

وی ادامه داد: انتشارات دانشگاه سمنان ۱۰ سال است فعالیت می‌کند و در سال‌های ۸۸، ۸۹ و ۹۰ برای چاپ کتاب‌های دانشگاهی رتبه هفتم تا نهم استان را کسب کرده است.

مولایی افزود: انتشارات دانشگاه سمنان با  ۲۷۰ نفر اعضای هیات علمی و چاپ ۳۰ عنوان کتاب در سال، از سرانه چاپ کتاب مناسبی در حوزه دانشگاهی برخوردار است.

به گفته وی، میزان سطح کیفی تولید کتاب در انتشارات دانشگاهی استان را مقایسه چاپ کتاب دانشگاهی با میزان جمعیت هیات علمی استان‌‌ها، مشخص می‌کند.

مدیر مسوول انتشارات دانشگاه سمنان با بیان این‌که تاکنون سه اثر از این انتشارات جایزه کتاب فصل را کسب کرده‌اند اظهار کرد: کتاب «مبانی شیمی صنعتی» نوشته علی حقیقی، کتاب« الحکمته عین المبتنی و سعدی» نوشته صادق عسگری و  کتاب «گویش سمنانی» با ترجمه احسان ابراهیمیان، از دیگر برگزیده‌های کتاب فصل، در این انتشارات به شمار می‌آیند.

مولایی عنوان کرد: کتاب «دیوان‌الادب و بستان‌ الادب» مجموعه اشعار مرحوم آیت‌الله حائری مازندرانی سمنانی، در مدح ائمه اطهار (ع)، در دو جلد آماده چاپ است.

وی ادامه داد: این کتاب با شمارگان هزار نسخه به بازار خواهد آمد، و جلد نخست کتاب دارای ۳۵۰ صفحه و جلد دوم ۴۸۰ صفحه دارد، عفت اسماعیلی نیز مسوولیت شرح، بازنگری و تصحیح کتاب را به عهده دارد.

مدیر انتشارات دانشگاه سمنان افزود: مجموعه مقالات همایش بین‌المللی مناطق کویری ایران با تلاش عفت اسماعیلی و مصطفی جباری با شمارگان ۳۰۰ نسخه و ۲۵۰۰ صفحه آماده چاپ است.

به گفته مولایی، کتاب‌های «مقاوم سازه‌ای در ساختمان‌های بلند» تالیف علی خیرالدین در ۸۵۰ صفحه و شمارگان هزار نسخه و  «نانوکامپوزیت‌ها» تالیف علی حبیب‌الله‌زاده در ۴۵۰ صفحه و شمارگان ۴۰۰ نسخه از تازه‌های چاپ این انتشارات است.

منبع خبرگزاری کتاب ایران (لینک: www.ibna.ir/vdcc4sqs42bq018.ala2.html)

لطفا جهت دریافت مشاوره در مورد نشر جهانی با شماره تلفن 88482109-021 و برای نشر داخلی با شماره تلفن ۰۹۲۰۶۳۴۷۶۶۲ تماس گرفته و یا پرسش خود را برای ما به ایمیل [email protected] ketabelmi.com ارسال بفرمایید تا در اسرع وقت به شما پاسخ داده شود.


خدمات تخصصی کتاب علمی

the_title()

خدمات ترجمه کتب علمی و متون

با کمک خدمات ترجمه متون علمی ما، شما می توانید ...

the_title()

خرید کتب علمی از فروشگاه ها

با توجه به تجربه و روابط کتاب علمی امکان سفارش ...

the_title()

چاپ کتاب علمی از پایان نامه

پایان نامه تحصیلی، شاید نخستین گزارش تحقیق جدی علمی محققان ...

the_title()

چاپ مجدد و توزیع جهانی کتاب

با کمک خدمات ما، کتاب علمی و دانشگاهی شما به ...

the_title()

ثبت کپی رایت تخصصی کتب و مقا

جهت ثبت رسمی کپی رایت کتاب، مقاله و یا دیگر ...